Telefonas - (8-37) 377622

El. paštas - rastine@zvangutis.lt

Prieš 25-erius metus įkurtam vaikų lopšeliui-darželiui „Žvangutis“ šis jubiliejus – ypatingas: įstaiga jį pasitinka pakilia nuotaika. Mažųjų „Žvangutyje“ kas rytą laukia apie pusšimtis darbuotojų. Kai kurie buvę ugdytiniai į „Žvangutį“ veda jau savo atžalėles.

Šiuo metu, dvylikoje grupių esti per 250 mažųjų. Kai žmogus ar įstaiga švenčia jubiliejų, visuomet – smagu. Kuo darželis skiriasi nuo kitų įstaigų? Jis visada jaunas. Jeigu kalbėtume apie istoriją, nevalia pamiršti tų, kurie čia dirbo, patys kūrė istoriją. Visada džiugu kalbėti apie pasiekimus, kuriais gyvena kolektyvas. 25 metai – ilgas laiko tarpas tiek žmogui, tiek įstaigai.

Iš dabarties galime pasižiūrėti nueitą kelią, įvertinti kiekvieno pasiekimus. Darželis kuria naujas tradicijas, tarp kurių – renginiai, tapę ne tik darželio, bet ir miesto dalimi. Galime daug kuo džiaugtis, bet arčiausiai mūsų – žmonės. Šia proga lopšelio-darželio direktorė Zita Bastrakova linkėjo dar daugiau idėjų, skatinančių augti ir tobulėti. Daug išminties, atsidavimo ir meilės darbui įnešė direktorės pavaduotoja ugdymui – Rasa Šniaukienė. Kad darželis ir jo aplinka gražėtų rūpinosi direktorės pavaduotoja ūkio reikalams – Romualda Semėnienė. Direktorė už ilgametį sėkmingą darbą, už triūsą, pasižymėjusiems atskirose srityse įstaigos darbuotojams įteikė padėkos raštus ir kiekvienam palinkėjo eiti bendru sėkmės keliu. Minint sukaktį, vyko renginiai vaikams, jų tėveliams ir darbuotojams.

2013 m. spalio 14-18 dienomis vyko įstaigos atvirų durų savaitėlė.

Pirmadienis (skirtas dailės dienai) „Aš piešiu Tave, darželi”

Darželio „Žvangutis“ gimtadienio renginys „Aš piešiu tave, darželi!prasidėjo visų grupių susibūrimu salėje, pavaduotojos ugdymo reikalams Rasos Šniaukienės sveikinimais ir darželio vėliavos įnešimu. Skambant iškilmingam darželio himnui, vėliava išnešama į lauką ir iškeliama prie darželio durų.

 Gimtadienis? O kur dovana? Visi kartu nusprendžiame, kad geriausia dovana – tai nuoširdus vaikų piešinukas. Kimbame į darbą: išdėliotos priemonės, didelis popieriaus lapas kiekvienai grupei, išdalinami teptukai ir, sutūpę, atsigulę ar atsisėdę ant salės grindų piešiame, piešiame. Labai atsakingai, nuoširdžiai ir nuotaikingai. Kiekvienos grupės piešinys vis kitoks: šiltas ir spalvingas.

Piešiniai dovanojami darželiui – sukabinami ant sienų. Oi, koks gražus, koks spalvingas ir vaikiškai linksmas dabar darželis „Žvangutis“! Dabar galima laukti kitų vaikų dovanėlių – juk dienų dar daug ir dovanų dar bus… (žr. į galeriją)

Antradienis (skirtas šokių dienai) „Nagi, nagi patrepsėkim” (žr. į galeriją)

Trečiadienis (skirtas sporto dienai) „Sportuojame visi, visi … Maži ir dideli” (žr. į galeriją)

Ketvirtadienis (skirtas dainų dienai) „Dainų karuselė”  Muzikos pedagogė Renata Koncevičienė pakvietė visus drauge išausti muzikos ir dainų juostą, kurią norėjo padovanoti lopšeliui-darželiui „Žvangutis” jubiliejinio gimtadienio proga. Darželyje nuo ankstyvo ryto skambėjo nuotaikingos vaikiškos dainelės.

Vakare, į salę, vaikučiai kvietė savo tėvelius į šventinį koncertą „Dainų karuselė”. „Šarkiukų”, „Drugelių”, „Varlyčių”, „Pelėdžiukų”, „Žiogelių”, „Bitučių” grupių vaikučiai susibūrė į chorą – dainavo apie 130 vaikų. Visus susirinkusius eilėmis pasveikino renginio vedančioji auklėtoja-metodininkė Sigita Česonienė ir direktorė Zita Bastrakova.

Vaikai nuotaikingai atliko dainelę apie vaikystę „Eisime mes”, solo partiją atliko Jokūbas. „Saulės zuikutis” solo – Adelė. „Aš maža esu”, solo – Liepa. Įsidrąsinę vaikai padainavo: „Juoda daina”, „Skruzdelytė Liuda”, „Šokis”, „Lietuvėle, tu graži”, „Laiškas mamai”, „Mano tėtė”. Koncerto pabaigoje, vaikai, pritariant tėveliams, atliko dainą „O mes vaikai”. (žr. į galeriją)

Po koncerto, su gera nuotaika visi išsiskirstė į namus, laukdami penktadienio ryto.

Penktadienis (renginio uždarymas) „Linksmadienis… Tortadienis…” (žr. į galeriją)

 2013 m. spalio 12 d. darbuotojams  buvo organizuota išvyka į Biržų kraštą.

Edukacinę kelionę po Biržų kraštą pradėjome apžiūrėdami „Karvės olą“. Meniškos medinės nuorodos žymi taką prie olos. Tai karstinė smegduobė su ola, esanti Karajimiškio kaime, Biržų regioniniame parke. „Karvės ola” – žinomiausias ir geriausiai ištirtas respublikinės reikšmės geologinis paminklas Šiaurės Lietuvoje. Jos gylis 12 metrų, plotis prie žemės paviršiaus apie 10 m, prie dugno susiaurėja iki 2 m. Įgriuvos dugne yra ertmė, iš kurios atsišakoja 5 urvai, kurių vienas – Rupūžės ola sudaro požeminį ežerėlį, 1,5 m. gylio. Visų urvų bendras gylis yra apie 4 metrus. Mes leidomės žemyn laipteliais, kur dugne tvyro pastovi temperatūra – apie +5C net vasarą.

Širvėnos ežero pietinėje pakrantėje apžiūrėjome Biržų pilį, kur įsikūręs krašto muziejus „Sėla“. Net 25 salėse eksponuojami eksponatai, pasakojantys apie krašto istoriją ir kultūrą.

Biržų kraštas nuo seno garsėja savo aludariais ir išties skaniu alumi. „Alaus kelio“ ekskursiją pradėjome edukacine programa suaugusiems „Žaldoko alus“, kunigaikščių Radvilų statytos XVII a. bastioninės pilies rūmuose. Čia susipažinome su senosios aludarystės reikmenimis, naminio alaus gamybos technologija ir aukštaičių vaišingumą menančiomis tradicijomis. Muziejaus gidė vaizdžiai papasakojo visas alaus gamybos subtilybes. Folklorinis ansamblis padainavo biržietiškų dainų apie alų. Diena buvo nuostabi ir turininga (žr. į galeriją).